Minik Dostlarımız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Minik Dostlarımız

!..!!..!!..****** Ölmedi Hepimizin Yüreğinde Yaşıyor..!!..!!..!

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ayi & Kotu Soz

2 posters
YazarMesaj
Admin
мιηιктανѕαη●
мιηιктανѕαη●
Admin

Ayi & Kotu Soz Empty
MesajKonu: Ayi & Kotu Soz   Ayi & Kotu Soz Icon_minitimeÇarş. Kas. 28, 2007 8:44 am

Ayi & Kotu Soz

Ormanin birinde bir magara varmis, bu magarada da kucuk ayiciklar. Ayinin biri cikmis magaradan bayira diye, ama yolda bir caliya asilmis ve birturlu kurtulamiyormus.
Bu arada bir adam bayira odun toplamaya gidiyormus, adam gormus caliya asili olan ayi kurtulmaya cabaladigini, acimis ona ve ayinin yanina gidip kurtarmis calidan ve magarasina goturmus, daha sonra donmus bayira ve odun toplamaya baslamis. Bu arada adamin yaptigi bu iyiligi buyuk ayi gormus adamin yanina gitmis ve demis:

- Arkadas sen bana buyuk iyilik yaptin, kardes olalim mi?

Adam korkuyormus fakat ne yapsin!
Korkusunu bastirmis ve yavas - yavas yaklasmislar birbirine ve kardes olmuslar.

Adam bayira odun toplamaya geldiginde ve evine donmeden once ayiyi ziyaret edecegine karar almis.
Bir gun yine adam ile ayinin ayrilma zamani geldiginde opusmusler ama adam cenesini tutamamis ve demis :

- Ah, kardes, senin her seyini beyeniyorum bir tek seyin disinda, nefesin kotu kokuyor!

Adam ayiyi incittiginin farkinda bilew olmamis.
Bu soz ayiya cok agir gelmis ama adama hicbir sey dememis, sadece boynunu egmis ve yalvarmis:

- Elindeki deginek ile basima vur, var gucunle, eyer bunu yapmaz isen seni yiyecegim!

Adam sasirmis ve ondan boyle bir sey istememesi icin yalvarmis. Baska caresi de olmadigindan, vurmus ayiya elindeki deginek ile ve buyuk bir yara acmis. Daha sonra tekrar ayni yerde bulusmayi kararlastirmislar ve ayrilmislar. O gunden sonra adam bir cok kez bayira ayiyi gormeye gitmis ama hicbir gidisinde gorememis. Yillar sonra ayi ile bir yerde raslasmislar onlar bir birlerini tanimis, sarilip selamlasmislar, adamin evine donme zamani geldiginde ayi adama demis :

- E kardes, soyle diger bayirda basima acmani istedigim yarayi goruyormusun?

Adam ayinin ensesindeki tugu aralayip bakmis:
- Yara iyilesmis hatta izi bile kalmamis:

Adam demis :

- Kardes orada yara oldugu bile belli degil!

Ayi ona demis :

- Goruyormusun, kardes, yara iyilesmis bende onu unuttum, ama o zaman bana soyledigin sozu yasadigim surece unutmayacagim !

Gonul kirginligi hicbir yaraya benzemiyor.
https://kucukdostum.yetkin-forum.com
*yağmurcadısı*
*BAŞ CADI*
*BAŞ CADI*
*yağmurcadısı*

Ayi & Kotu Soz Empty
MesajKonu: Geri: Ayi & Kotu Soz   Ayi & Kotu Soz Icon_minitimeC.tesi Ara. 29, 2007 9:02 pm

sağolsın:D

Ayi & Kotu Soz
1 sayfadaki 1 sayfası